Ciekawostki

Unusual holidays - Niezwykłe święta

9-go czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela :) (Friends Day -frendz dej) Pamiętajmy!

"Good friends are like stars. You don't always see them, but you know they're always there!" ("Dobrzy przyjaciele są jak gwiazdy. Nie zawsze ich widzisz, ale wiesz, że zawsze tam są!")

Dzień Europy

9-go maja obchodzimy Dzień Europy. W związku z tym świętem, poniżej przedstawiamy 10 najczęściej powielanych stereotypów o wybranych państwach europejskich:

Czy wiesz, że...?

W Wielkiej Brytanii obowiązkowa nauka trwa 12 lat. Początek edukacji rozpoczyna się w wieku 5 lat.

Animal project

Tym razem tematem projektu były zwierzęta (animals /animals/). Zadaniem było stworzenie plakatu dotyczącego ulubionego zwierzęcia, który miał opisywać jego wygląd (description /deskrypszyn/), środowisko życia (habitat /habitat/), pożywienie (food /fud/) oraz miał być ozdobiony rysunkiem bądź też zdjęciem zwierzaka. Zamieszczone zdjęcie przedstawia piękne prace grupy pani Mileny :)

Shop project

W nawiązaniu do lekcji "Money", zadaniem na dodatkową ocenę dla chętnych osób było stworzenie własnych sklepów.

Czytaj więcej

Uczniowie Koali z wizytą w Görlitz

W kwietniu wybraliśmy się na pierwszą w tym roku wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszym punktem naszego programu było zdobycie wygasłego wulkanu Landeskrone.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji tutaj, a także na naszym FB.

Czytaj więcej

VALENTINE'S DAY w KOALI

Jak to bywa rokrocznie w Koali, tak i w tym roku postanowiliśmy świętować Walentynki. 14 lutego obfitował w nowe słownictwo, ciekawe zadania oraz masę śmiechu.

Czytaj więcej

WINTER LESSONS w KOALI

Tym razem postanowiliśmy uczcić w Koali zimę. Cały tydzień 14.01-18.01 rozmawialiśmy o zimie i wszystkich jej charakterystycznych aspektach, a także uzupełnialiśmy różnorodne karty pracy. Oczywiście wszystko było dopasowane do poziomu j. angielskiego danej grupy.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

W tym roku konkurs zrobił prawdziwą furorę, więc z trudem wybraliśmy cztery najlepsze prace. Autorzy zostali nagrodzeni pięknymi książkowymi upominkami :) 

Gratulujemy :)

SAINT ANDREW'S DAY w KOALI

Tym razem postanowiliśmy postawić w naszym nauczaniu na znany wszystkim Dzień Świętego Andrzeja, zwany u nas Andrzejkami. Mimo iż nazwy brzmią podobnie i mogłoby się wydawać, że mowa jest o tym samym święcie, są całkowicie inne. W Polsce związane są z wróżbami, magią i mistycyzmem, natomiast w Szkocji jest to ich narodowe święto.

Czytaj więcej

Projekt "Keep Healthy"

W mijającym tygodniu grupa p. Mileny przygotowała projekt dotyczący zdrowego stylu życia o tytule "Keep Healthy". Zadaniem było przedstawienie sposobów na utrzymanie zdrowej kondycji zarówno psychicznej jak i fizycznej w atrakcyjny sposób. Oczywiście jedynym obowiązującym językiem był język angielski :)