EUROPEAN UNION DAYS

W minionym tygodniu skupiliśmy się na świętowaniu Dnia Europy, który miał miejsce 9 maja 2018r. Tak jak poprzednio, tak i tym razem, zajęcia o tematyce europejskiej zostały dopasowane odpowiednio do wieku, a także poziomu językowego uczniów.

Najmłodsze grupy poznawały angielskie nazwy państw europejskich oraz tworzyły ich flagi, co pomogło w powtórzeniu kolorów oraz kształtów. Jako utrwalenie materiału świetnie sprawdziła się gra w memory (więcej informacji o zasadach gry u dołu strony w zakładce „gra tygodnia”).

Starsze grupy jak zwykle nie miały taryfy ulgowej. Uczniowie nie tylko przypominali sobie nazwy państw europejskich, narodowości, a także wygląd ich flag, ale również zdobywali lub utrwalali podstawową wiedzę o wybranych krajach. W tym celu młodzież wyszukiwała nazwy państw europejskich w wykreślankach wyrazowych, podpisywała flagi odpowiednimi nazwami, grała w memory, dopasowywała najważniejsze zabytki do miejsc ich występowania, a także brała udział w quizie wiedzy o państwach europejskich. Prawdziwą furorę zrobiła zabawa w zgadywanie, który stereotyp odpowiada danemu krajowi europejskiemu. Uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale również czytali ze zrozumieniem w języku angielskim oraz tłumaczyli na język polski wszystko to, co zostało wcześniej przeczytane.

Z czystym sumieniem możemy zaliczyć ten tydzień do bardzo udanych. Uwieńczeniem tygodnia europejskiego jest rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat dotyczący wybranego państwa europejskiego. Wśród wszystkich prac, szczególnie zwróciliśmy uwagę na trzy plakaty, z czego niezaprzeczalną zwyciężczynią została Zuzanna Kulik ze swoim plakatem przedstawiającym Francję. Oczywiście wszystkie trzy autorki prac otrzymają nagrody. Bądźcie czujni i sprawdzajcie czy pojawiają się nowe konkursy.