Dzień Europy

9-go maja obchodzimy Dzień Europy. W związku z tym świętem, poniżej przedstawiamy 10 najczęściej powielanych stereotypów o wybranych państwach europejskich:

PORTUGALIA: ludzie często postrzegani są jako leniwi i nagminnie zażywający popołudniowych drzemek. Kraj kojarzy się przede wszystkim ze słoneczną pogodą, plażami, rybami i winem.
HISZPANIA: kobiety postrzegane są jako uderzająco piękne, a mężczyźni jako typ macho. Kraj kojarzy się przede wszystkim z fiestami, popołudniowymi sjestami i imprezowaniem w nocy.
FRANCJA: ludzie postrzegani są jako noszący berety podczas jazdy rowerami z koszykami pełnymi bagietek.
️NIEMCY: ludzie postrzegani są jako ciężko pracujący, zdyscyplinowani oraz pozbawieni humoru miłośnicy samochodów. Ich język kojarzy się z ostrością i brakiem romantyzmu.
️WŁOCHY: ludzie postrzegani są jako gaduły, których interesuje tylko dźwięk własnego głosu, źli słuchacze. Kobiety są piękne, a mężczyźni przystojni. Kraj kojarzy się z kawą, pizzą i spaghetti.
️POLSKA: ludzie postrzegani są jako nadużywający alkoholu zatwardziali katolicy.
️CZECHY: kobiety postrzegane są jako piękne, a wszyscy mężczyźni mają wąsy. Ludzie kochają piwo i pierogi oraz nadużywają swoich telefonów. Najbardziej znaną marką auta pochodzącą z tego kraju jest Skoda.
️GRECJA: ludzie postrzegani są jako bardzo owłosieni, głośni, beztroscy, plotkarze oraz palacze. Krucho u nich z pieniędzmi.
️CHORWACJA: ludzie postrzegani są z jednej strony jako rozmowni i przyjaźni. Z drugiej strony są głośni i niegrzeczni. Nie uważa się, że wywyższają się ponad innymi narodami, jednak potrafią być bardziej patriotyczni niż inne kraje europejskie.
SZWECJA: ludzie postrzegani są jako bardzo wysocy oraz piękni ze swoimi blond włosami i niebieskimi oczami. Kraj kojarzy się z postępem, feminizmem i dobrą opieką społeczną. Występuje tutaj także stereotyp depresji wywodzącej się z panujących tam zimnych i ciemnych zim.